Znaczenie wysokiej pozycji

Zapewne część z Państwa zastanawia się ' czy ja rzeczywiście potrzebuję pozycjonowania?' W tym tekście postaram się przybliżyć komu najbardziej jest to potrzebne.

Skrótowo pozycjonowanie to proces dzięki, któremu po wpisaniu 'qwerty' jesteśmy wyżej w wynikach wyszukiwania niż przed pozycjonowanie. Jeśli posiadamy firmę, która sprzedaje przyczepki możemy poszerzyć swój rynek właśnie o klientów, którzy przyczepek szukają w internecie.

Czy nie byłoby piękne, że osoba która wpisze 'tanie przyczepki' wejdzie na naszą stronę i zapozna się właśnie z naszą ofertą?

Produkt masowy

Najbardziej opłacalnym interesem jest pozycjonowanie na frazy, które są bliskie każdemu z nas. Np. bardzo wiele osób poszukuje 'części samochodowych'. Pierwsza pozycja na takie hasło zapewni nam setki lub nawet tysiące potencjalnych klientów DZIENNIE!

Konkurencja

Niestety świat nie jest kolorowy i gdy jakiś biznes jest zbyt opłacalny to bardzo szybko pojawia się konkurencja. Dlatego na 'części samochodowe' pozycjonowanych jest masa stron internetowych, a przebić się pomiędzy pozycjonerami to trudna sztuka. Dla nas trudna, dla Ciebie niestety droższa.

Wysoki współczynnik zwrotu inwestycji - nisza

Najlepiej wybrać sobie specjalizację i bardziej dokładne słowa kluczowe na jakie ma być pozycjonowana strona. Wystarczy dodać 'części samochodowe honda' i takie pozycjonowanie jest już dużo tańsze, a dla Ciebie może przynieść równie wysokie zarobki.

Najważniejsze jest by pozycjonowanie się zwróciło. Pozycjonowanie zwraca się najczęściej po 6 miesiącach, a później przynosi już same profity. Dlatego pozycjonowanie należy brać w kategoriach dalekowzroczności.

Pozycje a klienci

Ponad 90% osób szukających w Google przegląda tylko pierwszą stronę wyników. Dlatego liczy się tylko pierwsza dziesiątka, ale i tutaj rozkład jest różny. Na 1 miejsce wchodzi 10 razy więcej osób niż na 9 czy 10. To szokująco duża różnica. Dlatego warto walczyć o każde jedno miejsce wyżej. Najważniejsza jest pierwsza 3, od czwartego miejsca widać wyraźny spadek w klikalności. Oczywiście są sposoby by zwiększyć CTR na dalszych pozycjach, ale o tym w innym wpisie.

Podsumowanie

Każdego dnia coraz więcej stron jest pozycjonowanych, coraz więcej Twojej konkurencji chce Cie wyprzedzić. Im dłużej będziesz zwlekać tym trudniej będzie się później wybić, bo niestety pozycjonowanie z roku na rok będzie droższe - ze względu na konkurencję - ilość stron pozycjonowanych co roku się podwaja, jak wiadomo nie ma dwóch pierwszych miejsc w wynikach wyszukiwania.

Dziś dobra pozycja to dobry biznes.

stat4u